rybarskepotreby-rybarska.cz

Shimano Speedmaster XSC 14000 Naviják

Shimano Speedmaster XSC 14000
Zjistit dostupnost »
Značka: Shimano
3 790

Naviják Speedmaster 14000 XTC/XSC 2019 je novou verzí Speedcast XSB/XTB 2015.
Byl výrazně aktualizován ve specifikacích, funkcích a vzhledu! Tento naviják bude ideální k použití jak při surfcastingu, tak při lovu kaprů.
Instant-Drag

Instant-Drag umožňuje rychlé nastavení knoflíku přední brzdy, abyste přebrali naviják ze současného nastavení brzdy na volnou cívku jen za půl otáčky.

G-Free Body

Technologie G-Free Body byla vyvinuta tak, aby posunula těžiště navijáku blíže k prutu. Posunutím těžiště blíže k ruce rybáře G-Free Body pomáhá snižovat únavu a zvyšuje pohodlí při nahazování.

Parallel Body

Parallel Body je navržen tak, aby zlepšil dynamický tok vlasce od cívky k prvnímu očku. Na mnoha navijácích je cívka zarovnána mírně vzhůru směrem k blanku prutu, ale navijáky s paralelním tělem mají cívku umístěnou přesně 90° k blanku. Výsledek: menší narážení vlasce na blank, když se pohybuje směrem k prvnímu očku během náhozu, což v konečném důsledku zvyšuje výkon.

Propulsion Line Management System

Nejzřejmějším komponentem systému řízení pohonu je nový design propulzní cívky. Díky desítkám tisíců testů odlévání a počítačových simulací poskytuje nový design okraje cívky od Shimano delší vzdálenosti náhozu než standardní design okraje cívky a zároveň zabraňuje vzniku zpětných chodů a větrných uzlů.

Super pomalá oscilace 5

Pomalejší oscilace cívky snižuje rychlost, kterou se vlasec pohybuje nahoru a dolů po cívce při nahození. Výsledkem je menší tření, když vlasec opouští cívku, čímž se zlepšuje vzdálenost a přesnost nahazování. Standardní oscilace Shimano – až 20 ovinutí za cyklus – překonává průmyslový standard. Slow Oscillation od Shimano je na vrcholu s až 40 ovinutími za cyklus a převyšuje téměř všechny ostatní navijáky na trhu. Shimano nyní nabízí dva systémy Super Slow Oscillation: Super Slow 5 (55 ovinutí) a Super Slow 10 (105 ovinutí).

X-Ship

X-Ship poskytuje zvýšenou odolnost. Tím, že pastorek podpírá na obou koncích ložisky, pastorek si zachovává přesné zarovnání s hnacím kolem. To umožňuje, aby převody zůstaly ve stejné poloze i při největším zatížení. Další výhodou technologie X-Ship je, že se eliminuje tření mezi hřídelí cívky a převodem. To je dalším přínosem pro rybáře se zvýšeným výkonem při nahazování a nahozením lehčích nástrah.

Série : Speedmaster
Velikost navijáku / cívky : 14000
Země původu : Čína
Materiál cívky : Cold Forged Aluminium
Náhradní cívka : Ne
Varianta : Naviják
Návin na 1 otáčku kličky : 103 cm
Kapacita cívky : 0,35mm – 550m / 0,40mm – 400m / 0,45mm – 300m
Tělo : XT-7
Převodový poměr : 4,3:1
Ložiska : 4+1
Hmotnost : 645 g
Maximální brzdná síla : 20 kg